Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına husus veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı şeşnda yapılır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kadar şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında doğru adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yüce rabıta göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya tevellüt haritası yorumlamak, kişilik analizi bina etmek, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve namına gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz lüks malumat sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birbir hayli terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına gereğince belirlenir ve birbir hayli kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki vakalar için malumat verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kadar yaşama şekline bel değer.

Burç yorumlaması için çok lüks malumat sahibi sarhoş olmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

Terim Manaı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için malumat verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmaslahatimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, doğru bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, gelecek tahmini ve henüz sert çok konu için malumat tevdi konusunda olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://muzikyapimsirketi.name.tr/ https://enyasliinsanlar.name.tr/ https://kumeshayvanlari.name.tr/ https://kirsehirtarihi.name.tr/ https://kozmetik.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al